Праймерът за нокти е един от продуктите, които определят издръжливостта на гел лака, гел и акрилен маникюр. Както в случая с праймър за грим, той идеално подготвя за следващите стъпки в стилизирането. На първо място, той увеличава адхезията на гел лак или гел маса, но не само. Освен това предотвратява въздушни джобове и спасява дори най-проблемните плочки.
Киселинен или безкиселинен праймер – кой да избера?
В момента на пазара има 2 вида праймери – киселинни и без киселинни . Някои погрешно ги класифицират според методите за оформяне на ноктите. Истината обаче е съвсем друга. Свойствата и вида на нокътната плочка трябва да определят избора ви на праймер. Безкиселинният праймер се купува много по-често и по-охотно, но това не означава, че е подходящ за всеки…
Безкиселинен праймер – мек, без мирис и универсален
Както вече споменахме, праймерът без киселина , поради своята гъвкавост, се избира много по-често от киселинния продукт. Идеален е дори за най-чувствителните нокти. Има отличен, безопасен състав и мека формула без мирис. Така че можете да сте спокойни – дори повечето продукти да ви дразнят, безкиселинният праймер не трябва да ви навреди. Има почти същите предимства. Пишем „почти“ с причина – ако държите на интензивното действие, то може да не отговаря на вашите нужди. Тогава си струва да помислите за закупуване на киселинен праймер.
Киселинен праймер – продукт за специални задачи
Киселинният праймер, както споменахме, е по-специализиран продукт. Използва се главно при мазна плоча и хормонални промени, водещи до намаляване на издръжливостта на оформяне на ноктите. С други думи, киселинен праймер се използва, когато действието на безкиселинния праймер е твърде слабо.
За разлика от безкиселинния праймер, има много специфична, интензивна миризма. Поради тази причина не се препоръчва за чувствителни хора и страдащи от алергии. Важно е, че се изпарява напълно след минута, оставяйки само сух слой върху нокътната плочка. Киселинният праймер съдържа метакрилова киселина. Поради тази причина той може да приеме формата на кристали в най-студените месеци. В този случай е достатъчно да изчакате няколко часа, за да стане отново течен.
Праймер – как да го нанесете?
Как да нанесете праймера? По-просто е, отколкото си мислите. В началото, разбира се – както обикновено – подгответе стилизираща чиния. Първо – оформете ноктите и отстранете кожичките. След като извършите тези дейности, обезмаслете плочите с почистващ препарат и можете да нанесете праймера.
Начинът, по който става това, зависи от вида праймера, който сте избрали. При безкиселинните – достатъчен е тънък слой от препарата (нанася се аналогично на лака за нокти). След като изчакате около минута, върху плочката трябва да остане лепкав слой от продукта (това е напълно естествено явление). Ако сте избрали киселинен праймер – той се нанася само на петна. Две капки от продукта са достатъчни да покрият цялата нокътна плочка (става спонтанно). Този продукт се изпарява напълно и не оставя лепкав слой върху плочката. Следващият етап от стилизирането на ноктите е нанасянето на подходяща гел, гел лак или акрилна основа.
Праймери и бондери – какво за кого?
И накрая, бихме искали да съберем цялата информация и да ви дадем конкретни препоръки за всички представени продукти. Нокътната плочка ви е повредена или имате хормонални проблеми, но не сте чувствителни към силни миризми? Киселинният праймер е специфичност, която трябва да се бори с всичките ви проблеми с лошата адхезия.
Когато ноктите ви не са увредени и се грижите основно за увеличаване на издръжливостта на стилизацията – изберете безкиселинен праймер или бондер. Тези продукти са идеални и за страдащи от алергии и хора, които са чувствителни към аромати, поради техните безопасни съставки и формули без мирис. Процесът на нанасяне на праймера е много прост. Ако изберете бондер – просто не забравяйте за необходимостта да го втвърдите в UV / LED лампа. Надяваме се, че сме ви помогнали в избора на препарата, който идеално отговаря на вашите нужди. Пожелаваме ви само трайни, ефектни дизайни на ноктите.